Hegedűs Hanga:

A kevesebb néha több

2020/1 | #egyenlő esélyű hozzáférés #érthetőség #könnyen érthető kommunikáció #kutatási beszámolók | DOI: 10.31287/FT.hu.2020.1.7

Jelen tanulmány az XXXIV. OTDK-ra benyújtott „A kevesebb néha több” c. dolgozat alapján készült. A pályamunka Szegeden, a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Karán megrendezett helyi fordulón 2018. november 21-én 1. helyezést, Budapesten, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Karán 2019. április 26-án megrendezett országos fordulón pedig 2. helyezést ért el a Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi Szekcióban. Témavezető: Horváth Péter László, az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar és az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar oktatója.

Jelen tanulmányban bemutatok és elemzek négy olyan, véletlenszerűen kiválasztott angol nyelvű kutatási beszámolót, melyek valamilyen módon a könnyen érthetőnek szánt információk könnyen érthetőségét vizsgálták.