Pechan Eszter, Gereben Ferencné, Bánfalvy Csaba:

A mesehallgatás fontossága különleges gyermekotthonokban élő értelmileg akadályozott gyermekek számára

2024/1 | #értelmi akadályozottság #különleges gyermekotthon #mesemondás #mesterápia | DOI: 10.31287/FT.en.2024.1.6

Tanulmányunkban egy magyarországi különleges gyermekotthonban értelmileg akadályozott gyermekekkel megvalósított mesemondó program kezdeti lépéseit kívánjuk bemutatni, hogy betekintést nyújtsunk a különleges gyermekotthonok működésébe/működésébe/ mindennapjaiba, valamint alternatív utat kínáljunk más, hasonló profilú intézmények számára. Jelen tanulmány illusztrálására egy nem hagyományos módszert alkalmaztunk egy valódi inuit népmese, a „Kagsagsagsug” felhasználásával, amelynek variációját a szöveg végén közöljük.