Környei Kristóf:

MONDO az iskolában

2019/2 | DOI: 10.31287/FT.hu.2019.2.9

A Társaság a Szabadságjogokért a MONDO nevű kártyajátékot azért fejlesztette ki, hogy a fogyatékossággal élő gyermekek minél korábban, már iskoláskorban tanuljanak a jogaikról játékos formában. A sokszor tabu témákat feldolgozó kártyák konkrét helyzeteket mutatnak be, illetve konkrét segítséget adnak abban, hogy ezekben a helyzetekben hogyan viselkedjünk, hogyan védjük meg magunkat. A MONDO tíz témaköre szervesen kapcsolódik az iskolai tantárgyak tematikáihoz, a pedagógusok visszajelzései alapján a kártyák hasznos eszközként szolgálnak az órákra való felkészülés során. A MONDO komplex keretrendszert biztosít, amely támogatja a pedagógusok jogtudatosságát, amely a gyermekek jogtudatos viselkedéséhez szükséges ismeretek, készségek és attitűdök átadásának alapja.